Doprava

Nenechávejte objednávky na poslední chvíli. Zajistěte si klidné Vánoce už dnes. Počítejte s tím, že i díky počasí by se k Vám palivo nemuselo dostat včas.

Objednávky přijaté do 3.12.2018 doručí ještěrka určitě do 21.12.2018. U pozdějších objednávek už to bude bez záruky. V době od 22.12.2018 do 7.1.2019 pak ještěrka nedoručuje. Pošta bude mít také plné ruce balíčků a i zde by se mohlo doručení opozdit.


Dodací podmínky

Doprava palet 800 kg je ZDARMA autem s čelem!
Ještěrka veze od tří palet. Tyto palety mají 1000 kg.
 
Ještěrka veze:
  • hnědé uhlí po Čechách zdarma, černé uhlí po Moravě také zdarma.
  • hnědé uhlí na Moravě s doplatkem za komfotní doručení ještěrkou.
  • černé uhlí v Čechách s doplatkem za komfortní doručení ještěrkou.

Doprava uhlí

Doprava uhlí, i když uhlí pytlovaného, je poměrně složitou záležitostí. Je to u nás věc poměrně nová a proto se ji neustále snažíme pro vás vylepšovat. Dnes nabízíme dva druhy dopravy uhlí. Vzhledem k tomu, že se občas mění podmínky dopravy uhlí, prochází systém dopravy uhlí  neustále vývojem. Pokusíme se zde tedy celý systém dopravy přehledně popsat.

 


Doprava uhlí – auto s čelem

Logo-Balik-NadrozmerAuto s čelem patří České poště, která pro nás uhlí dopravuje. Pokud si zboží objednáte dnes zhruba do 13 hodin, následující den zásilka odjíždí z našeho skladu. Do několika hodin poté, co zásilka ráno opustí náš sklad, vám – na v objednávce zadaný mobil a mail – dojde zpráva od České pošty o převzetí zásilky k přepravě. Zásilku pak můžete sledovat na webu České pošty zde, kde zadáte číslo zásilky, které jste od České pošty v mailu a v SMS obdrželi. Pošta doručuje zásilku v termínu a čase, který si s vámi sjedná. Tedy, nejdříve se s vámi Pošta telefonicky spojí, domluví si s vámi vhodný termín a čas doručení – a pak teprve doručuje. Telefon můžete očekávat následující pracovní den po podání zásilky nebo nejpozději druhý den po podání. Doprava uhlí je tedy rychlá.

česká pošta

Předností této služby je především rychlost doručování

Auto s hydraulickým čelem.
Doprava uhlí autem s hydraulickým čelem.

 

V 90% podaných zásilek to funguje tak, že pokud objednáte v pondělí do oběda, v úterý zásilka odjíždí z našeho skladu u Mostu a ve středu je u vás (platí pro Čechy) nebo ve čtvrtek (platí pro Moravu) – platí pro hnědé uhlí. Totéž funguje i z Ostravy, odkud expedujeme černé uhlí. To je obvykle doručeno druhý den po odeslání (pokud je adresát z Moravy) nebo třetí den (pokud je adresát z Čech).

Doručování probíhá auty s hydraulickými čely, která jsou také vybavena ručním paletovacím vozíkem. Auto nacouvá před váš dům (k vašim dveřím – podle možností) a paletu vám složí na určené místo před domem (pochopitelně, Pošta neukládá zboží do sklepa či jinam). Vzhledem k tomu, že řidič má s sebou paletovací vozík, lze jeho pomocí paletu umístit na vhodné místo (pokud to podmínky dovolí). S paletou nelze například ručně manipulovat na svahu (vjezd do garáže) nebo na příliš strukturované dlažbě.

 

Tato služba je ideální pro doručování po jedné paletě, třeba co 14 dní nebo každý měsíc. Doprava je zde vždy zdarma.

 


Doprava uhlí – auto s ještěrkou

Auto s ještěrkou provozuje náš smluvní dopravce. Je to nákladní automobil, který je vybaven vysokozdvižným vozíkem, který si vozí s sebou. Velké nákladní auto zůstane stát tam, kde to podmínky dovolí a terénní ještěrka doveze paletu (uveze i dvě) až k vám do garáže. Tam, kam dojede klasické terénní auto, tam se dostane i ještěrka (tedy terénní vysokozdvižný vozík). Vzdálenost od místa, kde zastaví nákladní automobil a kde je místo doručení by měla být rozumná, což znamená v řádu desítek či stovky metrů. Pokud požadujete doručení na vzdálenější místo (měně přístupná chata) je dobré situaci napřed konzultovat s námi. Doručení je velmi komfortní, protože ještěrka je schopna vám uložit palety bez námahy přesně tam, kam potřebujete (pokud se tam vejde – její rozměry – podle typu – jsou šířka i výška okolo 220 cm).

 

doprava uhlí
A takto vypadá ještěrka (Ilustrační foto).

Objednávku předáváme následující pracovní den našemu smluvnímu dopravci. Ten má deset pracovních dní na to, aby zásilku doručil. Pozor, upozorňujeme na to, že deset pracovních dní představuje obvykle 14 dní kalendářních. Jen velmi výjimečně se našemu dopravci nepodaří zásilku doručit včas, ale stane se, že doručení se o den, dva může opozdit. Příčinou je obvykle nepřízeň počasí, technický problém nebo situace v dopravě. Nestává se to, ale stát se to může. Obvykle je ale většina zásilek je doručována ještě dříve, než uplyne deset pracovních dní.

V měsících srpen – září – říjen, se pak mohou dodací termíny prodloužit až na 15 pracovních dní.

Doručování je velmi komfortní a ekonomické

Toto doručování je vhodné pro více paletové objednávky – například, když pořizujete zásoby na celou topnou sezonu. Je třeba si uvědomit, že zatímco auto s čelem zásilku složí z čela poměrně jednoduše a rychle, zde musí řidič nejdříve z auta ještěrku vyložit a následně pak teprve vykládá vaše palety. Celý tento proces chvíli trvá a pak se může stát, že auto, pokud doručuje po jedné paletě, nestihne doručit vše, co bylo na daný den naplánováno. I to je jeden z důvodů, proč došlo k úpravě cen za doručování ještěrkou.

Obecně platí

uhli-doprava
Toto auto může zastavit i u vás.

Doprava hnědého uhlí po Čechách je bez příplatku. Doprava na delší vzdálenost (Morava) je pak s příplatkem. Ještěrka rozváží uhlí od tří a více palet. Nejvhodnější je objednávat čtyři a více palet. Brikety a pelety už od jedné palety, ale zde však musíte počítat s manipulačním poplatkem. Stejně funguje doprava v opačném směru, tedy pro černé uhlí z Ostravy. Morava má vše bez doplatku, v Čechách se pak objevuje doplatek. I zde platí, objednejte čtyři palety a více, pak je doplatek nejnižší.

Doprava není vhodná pro doručování jedné palety.
V některých případech je zde doplatek k ceně.